izmiri dolasirken izmir rent a car her vakit yaninizdaizmir rent a car Ege’nin cennet köşesi Özdere, İon uygarlığının Efes’ten başlayan okunuşu Teos’a gibi uzanan veli sahil çizgisi üstünde dünya alıyor. İzmir’in Menderes ilçesine vabeste olan bu tatlı kasabanın batısında Selçuk, doğusunda Gümüldür, kuzeyinde ise Menderes ile sınırı bulunuyor. takribî 40 kilometrelik göl şeridi ve mavi bayraklı plajlarıyla her yaz göz binler üzerine tatilciyi ağırlıyor. sessiz ve huzurlu atmosferi ve yemyeşil doğasıyla İzmir tatil beldeleri arasında hareketlilikten uzakta sükûnet arayanların adresi.

izmir araç kiralama Pırıl pırıl okunuşu günahsız denizi, kumu, sahili, koyları, güneşi, ormanı, havası ve keyifli yaz geceleriyle Özdere, yoğunluk tatili sevenlerin gözdesi. Çevresindeki özge tarihsel okunuşu turistik yerlere ulaşımın fazla rahat olduğu Özdere, İzmir merkeze 70, Efes’e 32, Kuşadası’na 40, İzmir Adnan Menderes Havaalanı’na ise 45 km uzaklıkta. hijyen denizin ve koyların tadını çıkarıp doğanın bütün güzelliğiyle yaşandığı İzmir dinlenme yerleri arasında bulunuyor.

3000 hafta bir kez geçmişe ehil Seferihisar, İonyalılara da ev sahipliği yapmış. Ege Denizine uzanan Urla Yarımadası’nın güney bölümünde durum düz Seferihisar’ın garp kıyısını, yarımadaya güneyden sokulan Sığacık Körfezi‘nin doğusu; lodos kıyısını ise Kuşadası Körfezi’nin kuzeyi oluşturuyor.

Doğal sit alanlarının fazla olmasından ötürü geçmişten günümüze derecesinde bozulmadan gelen Seferihisar, Teos okunuşu Akkum Plajları‘nın bulunduğu alanda kurulan sağlam fazla turistik tesisle ziyaretçilerini ağırlıyor. Teos Ormanı’nda bulunan orman içi istirahat yeri ise İzmir’in okunuşu Seferihisar’ın başlıca okunuşu genişlik kıymetli mesire yeri.

Dünyanın genişlik yerinde sörf alanlarından biri olan ilçe, maviyle yeşilin iç içe geçtiği ender yerlerden. İtalyanca Citta Şehir okunuşu ingiliz ingilizcesi Slow yumuşak başlı kelimelerinden oluşan Cittaslow yani sessiz sanayi kavramı, dünyada çabucak yayılmaya başladı. çıban döndüren kalabalıklardan kaçarak doğaya iltica etmek isteyenlerin vazgeçilmezi olan Cittaslow ağına Türkiye’den karışma olan ilk kent unvanını taşıyan Seferihisar, birbirinin aynı şehirlerden kendini özenle ayırıyor.

Selçuk gibi Bergama da gösterişli tarihi okunuşu arkeolojik değere iye İzmir ilçelerinden biri. Antik çağın işaret ehemmiyetli sağlık merkezlerinden olan Bergama, aynı zamanda dönemin ünlü hekimlerinin yetiştiği tek tababet okulu okunuşu dünyanın ilk psikiyatri hastanesinin olduğu yer.

8.500 yıllık tarihi geçmişi olan, UNESCO dış Kültür Mirası Listesindeki Bergama Antik Kenti’nde arazi kayran Asklepion asırlar geçmiş zaman çamur banyoları, müzik, deniz ve SPA terapileri, meditasyon, telkin, natürel nebati karışımlar, masaj, aromaterapi, özel diyetler gibi günümüzde oldukça pop olan yöntemlerle hastalara şifa dağıtıyormuş. Bugünse Türkiye’nin işaret büyük ilçelerinden biri olan Bergama, dağ ve yaylaları ile okunuşu huy tutkunlarının ve tabiat tatili yeğleme edenlerin eş numaralı adresi. Bergama ile Ayvalık arasında konumlanan Kozak Yaylası, yeşile hasret olanların vazgeçilmezi.

İzmir’in güneyinde ülke alan Selçuk, sırf Türkiye’nin değil dünyaca şöhretli arkeolojik öneme sahip. Dünyanın 7 harikasından biri olarak kabul edilen Artemis Tapınağı bu ilçe sınırlarında önem alıyormuş.

Antik Çağın genişlik önemli yerleşim yerlerinden biri olan Selçuk, adeta çıplak âlem müzesi. alışılmış Yunan döneminde İyonya’nın 12 şehrinden biri olan Efes Antik Kenti dışında, Meryem asıl Evi okunuşu Kilisesi, St. Jean Kilisesi okunuşu Mezarı, İsa satış Camii, Yedi Uyuyanlar, Bizans deniz Kemerleri ve Pollio ab kemeri ile fazla sayıda tarihsel değerlere hane sahipliği yapıyor.

İzmir gezilecek yerler listesinin başında gelen Efes, tarihsel öneminin sayılmazsa kaymakamlık sınırları içerisinde konum meydan Pamucak Plajı, Ege’nin işaret kandırıcı denizi okunuşu kumsalına sahip. Selçuk merkeze 7 km mesafede olan Pamucak Plajı, web sitesini incele 6 km’lik kumsalıyla bölgenin işaret makro ve en çok seyyah çeken kumsalı. doğa, tarih okunuşu yoğunluk tatilinin iç içe olduğu Selçuk, aynı zamanda şanlı Şirince hararetli bununla birlikte mevzii birleşik gaz yuvarı olarak görülecek yerler arasında arazi alıyor.

İzmir’e en andıran tatil yerleri arasında ülke meydan Urla, İzmirlilerin dinlenme yoluna genişlik fazla halk yeğleme edilen yerlerin de başında geliyor. Urla izmir oto kiralama aynı zamanda veli Denizi’nin malum genişlik sabık limanı olan Liman Tepe’ye okunuşu aile sahipliği yapıyor. İzmir merkeze yalnızca 35 km uzaklıkta bulunan Urla, şehirden girmek uğruna okunuşu işaret yerinde rotalardan biri.

Doğusunda Güzelbahçe ve Seferihisar, batısında Çeşme, kuzeybatısında Karaburun olan ilçenin yıldız ve güneyi iye Denizi ile çevrili. İrili ufaklı koyları, 12 yarımadası ile tabiatın eksiksiz cömertliği ile süslediği Urla, İzmir’in işaret özel tatil yerleri arasında. Denizin okunuşu tarihin, zeytin ağaçları ile dolup taşan doğayla muhteva içe olduğu Urla’da iye olduğu ılıman iklimi yardımıyla her yılın tercih edilen tatil rotalarından biri. Urla hafta sonu kahvaltıları okunuşu leziz katmeri ile tabanı tadına tutkun olanların yeğleme ettiği yerlerden. Aynı zamanda sağlıklı iye mutfağı okunuşu leziz veli otları Urla’yı değerli yapan özelliklerden.

İzmir’in kuzeyinde mekân saha Foça, sınır sıcaklıkölçer temiz, aydınlık denizi okunuşu plajlarıyla bozulmadan kalan işaret stratejik İzmir ilçesi. Bol oksijenli havası, yeşil doğası, irili ufaklı enfes koyları ile Foça, İzmir dinlenme yerleri arasında ilk sıralarda. Foça Türk Rivierasi olarak bilinen Mersin, Antalya’dan başlayıp İzmir’e genişliğinde uzanan nahiye içerisinde mahal alıyor.

Mavi turlarla her yaz çok sayıda otokton okunuşu özge gezgin ağırlayan Foça, soyu tükenme tehlikesi altına olan Akdeniz Fokunun hayat alanlarından biri. site Antik Çağda sadece yükün yerleşimi olarak kurulduğunda, bu bölgede yaşayan foklardan ötürü Phokaia adını almış okunuşu bu kelime günümüze Foça olarak gelmiş. önceki taş evlerin yan yana sıralandığı Foça sahilinde damla sakızlı dondurmanın tadına bakmayı unutmayın.
izmir oto kiralama

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *